Zajímavá fakta o mužském těle
Infarkt – západní civilizace se potýká s chorobami, které rozhodně nejsou v takovém měřítku rozšířené mezi národy, co žijí „přírodním“ způsobem života. Zdá se to až nepochopitelné, ale primitivní společenství v pralesích a stepích Jižní Ameriky prakticky neznají infarkty, mozkové mrtvice a rakovinu v takovém rozsahu, jako my. Navíc bychom se pravděpodobně nebyli schopni jejich stylu života přizpůsobit, kdyby nás někdo vysadil v buši jen s lukem a šípy a s nožem v ruce, zahynuli bychom hladem. Zatímco nejrozšířenější příčinou úmrtí mužů v primitivních společenstvích je stáří a selhávání orgánů nedostatečnou regenerací, tedy přirozeně, muži západní civilizace nejčastěji umírají předčasně, a to na infarkt myokardu.
Předkožka – zdá se to až neuvěřitelné, ale v 21. století po Kristu je stále ještě ve světě zhruba miliarda mužů, kterým byla provedena obřízka. Civilizovaný svět, ačkoli strádá chorobami v důsledku relativního blahobytu, alespoň považuje tento způsob zásahu do lidského organismu za barbarský.
Kojenci mužského pohlaví – ti jsou zasaženi větší pravděpodobností úmrtí, než dívky, je to způsobeno slabším imunitním systémem a prozatím to nelze ovlivnit žádnou dostupnou metodou. Je to dáno strukturou DNA.
Mužský penis – o něm se píší doslova romány, a není divu, ve ztopořeném stavu je tak velký, že v poměru k ostatním částem těla je největší ze všech primátů.
Mužská embrya – prvních šest týdnů od okamžiku početí se všechny lidské (i zvířecí) plody vyvíjí do podoby ženského těla. Je to způsobeno prvopočátečním předáváním informací genetického kódu z těla matky. Teprve poté se u mužských embryí začne o slovo hlásit chromozom Y a tvořit gen s označením SRY, který mimo jiné produkuje testosteron a tím pádem se začnou vyvíjet mužské pohlavní orgány a další charakteristické znaky mužského pohlaví.